CADEM DIGITAL, Türkiye Inovasyon Haftası'nda INOSUİT Sertifikası Aldı

İstanbul Kongre Merkezi’nde 3-4 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Türkiye Inovasyon Haftası’nda kuruluşların dijital dönüşüm alanında stratejik ortağı olan Cadem Digital, ‘Kurumsal İnovasyon Tecrübeleri’ panelinde yer aldı. Panele Cadem Digital İcra Kurulu Üyesi Samih Yedievli konuşmacı olarak katıldı. InoSuit programının tamamlanması sebebi ile hak kazandığı sertifikayı, düzenlenen törende Cadem Digital adına İcra Kurulu Üyesi Samih Yedievli aldı.

Türkiye Inovasyon Haftası, Ticaret Bakanlığı Koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi ev sahipliğinde 3-4 Mayıs tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında ilk gün düzenlenen Kurumsal İnovasyon Tecrübeleri konulu panel katılımcılardan büyük ilgi gördü. Panelin ardından düzenlen InoSuit Sertifika Töreni ile katılımcılar sertifikalarını aldılar.

Kurumsal İnovasyon Tecrübeleri başlığı altında düzenlenen panele Cadem Digital şirketini temsilen Cadem Digital İcra Kurulu Üyesi Samih Yedievli katıldı. Panelde konuşan Yedievli, “TİM tarafından hazırlanan ve uygulanan program, bir ürünün ilk tasarlanmasından pazara sunulmasına kadar geçen süreçte dikkate alınan kullanıcı deneyimi yaklaşımı, esnek ve kişiye özel ürünlerin ortaya çıkartılması gibi konularda bizlere yol gösterdi. İnoSuit Programı’na katılmamızla birlikte ilk adım İnovasyon Kapasite Performans Değerlendirme Raporu hazırlanması oldu. Böylece şirketimize özgü inovasyon sistemini tasarlayabildik ve sonrasında inovasyon yönergesini hazırlayarak ilgili organizasyon yapısını oluşturduk. Fikri ve sınai mülkiyet haklarını hazırlamamızın ardından çalışanlarımıza gelişme alanına özgü eğitimler vermenin yanı sıra QFD tabanlı elektrikli araç geliştirme projelerini de başlattık. Son aşamadaysa hem patent tabanlı elektrikli araçların teknoloji yol haritasını hazırladık hem insan kaynakları yönetimi uygulamalarına inovasyonun entegrasyonunu sağladık. İnovasyon tabanlı işe alım süreçlerimizi tamamlayınca da kurumsal hafıza yönetim sistemini kurduk” diyerek kurumsal inovasyonun önemine dikkat çekti ve bu alandaki tecrübelerini paylaştı.

Panelin ardından İnoSuit programında yer alan şirketlere sertifikaları verildi. “İnoSuit – İnovasyon Odaklı Mentorluk Programı” üniversite-sanayi işbirliğine dayanıyor. İhracatçı Birlikleri üyesi şirketlerde inovasyon yönetimi yetkinliğinin sürdürülebilir şekilde arttırılması, inovasyon yönetimi altyapısının oluşturulması, güçlendirilmesi, her bir kurumun kendi hedeflerine, yapısına ve ihtiyaçlarına uygun kurumsal inovasyon sistemlerinin tasarlanması ve hayata geçirilmesini amaçlayan programa katılan ve tamamlayan Cadem Digital’in sertifikasını İcra Kurulu Üyesi Samih Yedievli teslim aldı.