Giriş sayfası ATIKLARI DEĞERE DÖNÜŞTÜRMEK Yüksek Teknoloji Sürdürülebilirliği
Yeniden Tasarlandı
İzlemek için Tıklayınız

Daha Az Atık, Daha Çok Sürdürülebilir Elektronik Ürün

E-atık akışının ve elektronik ürün değişimlerinin hızla artmasıyla birlikte, yüksek teknoloji üreticilerinin daha iyi atık yönetimi ve daha sürdürülebilir ürün ve tedarik zincirleri için operasyonlarını dönüştürmesi gerekiyor. Fransa gibi bazı ülkeler, mağazaların ürünlerin onarım puanlarını ve bilgilerini göstermesini gerektiren onarılabilirlik endeksini başlattı. Bu endeks, tüketicileri daha onarılabilir olan ürünleri seçmeye teşvik ederek sürdürülebilir uygulamalara yönelik yoğun bir bağlılığın işaretini veriyor.

Onarılabilirlik endeksine ve dünya çapındaki diğer sürdürülebilirlik girişimlerine etkin bir şekilde yanıt verebilmek için üreticilerin stratejilerini yeniden düşünmeleri ve her zaman doğru kararları vermeleri için verilere dayanan kararlar vermeleri gerekiyor. Ancak o zaman sürdürülebilirlik odaklı mevzuatlardan ve tüketici talebinden kaynaklanan karmaşıklığı ve ticari riskleri daha iyi yönetebilirler.

Daha Yeşil Ürün ve Süreçler İçin Üç Hedef

Üreticiler, e-atık akışını azaltmaya ve sürdürülebilir elektronik ürünler sunmaya başlarken fiziksel dünyalarının detaylı bir sanal ikizini oluşturmak ve keşfetmek için entegre bir platformdan faydalanabilirler. Böyle bir platform, üreticilerin e-atık geri dönüşümünün ötesine geçmek amacıyla optimize edilmiş kararlar almalarını ve daha çevreci sonuçlar için aşağıdaki hedefleri geliştirmelerini sağlar:

Mevzuata Uygunluk

Sıfır Atıklı Tasarım ve Üretim

Verimli Ürün Geri Kazanımı

E-Atık ile Değer Üreten Platform

3DEXPERIENCE® platformu, e-atık yönetimini iyileştirmenin ötesinde, yüksek teknoloji üreticilerini sürdürülebilir değer sağlama konusunda destekleyen model tabanlı ve veriye dayalı bir işbirliği platformudur.

Bu platformda üreticiler, operasyonlarının sanal ikizini oluşturabilir ve kararlarının çevresel etkisini değerlendirmek için çok ölçekli ve multifizik simülasyonlar yürütebilirler. Bu, üreticilerin riskleri daha erken belirlemesine, üretimde daha yüksek verim sağlamasına, sera gazı emisyonlarını en aza indirmesine ve daha yüksek onarım, geri dönüşüm ve yeniden kullanım oranları için verilerden yararlanmasına olanak tanır.

Ayrıca bu akıllı platform, üreticilerin bileşenlerin parçalanmasını ve her bir yapı malzemesinin kimyasal madde formülasyonunu içeren ürün bilgilerine erişmelerini sağlayan bir uyumluluk yönetimi olanağı içerir. Üreticiler, verileri endüstri düzenlemeleriyle karşılaştırabilir ve bir malzeme veya bileşen dünyanın belirli bir bölgesindeki düzenlemelere uygun değilse bu konuda uyarılabilir.

3DEXPERIENCE platformu ve güçlü olanaklar paketi tarafından desteklenen üreticiler, yalnızca e-atık geri dönüşümü yoluyla değil, aynı zamanda dayanıklı ve onarılabilir cihazlar, atıksız operasyonlar ve karbon ayak izinin azaltılması yoluyla da daha sürdürülebilir bir yüksek teknoloji endüstrisine katkıda bulunabilirler.