3dexperience-banner-web

Uzman Ekibimizle İletişime Geçin

3DEXPERIENCE

3dexperience-banner-mobile 3DEXPERIENCE
Uzman Ekibimizle İletişime Geçin

3DEXPERIENCE Nedir?

Dassault Systèmes tarafından geliştirilen 3DEXPERIENCE, endüstriyel tasarım, mühendislik, 3D modelleme ve iş birliği alanlarında devrim yaratan bir platformdur. CATIA, ENOVIA, DELMIA, SIMULIA ve EXALEAD gibi yazılımları birleştirerek kullanıcılara bulut tabanlı bir ortamda kapsamlı ve zengin deneyimler sunar. Platform, etkili 3D tasarımlar, optimize edilmiş proje yönetimi, üretim süreçlerinin iyileştirilmesi, analiz ve simülasyonlar gibi işlevsellikler sağlamaktadır. Ayrıca veri yönetimi ile analiz süreçlerinde de destek olur.
Industrial Designer Has Conversation with Senior Engineer While Working in CAD Program, Designing New Component. He Works on Personal Computer with Two Monitors.

3DEXPERIENCE Platformu Nasıl Çalışır?

Farklı yazılımları entegre bir şekilde sunarak 3DEXPERIENCE platformu, tasarım ve mühendislikten üretim ve analiz süreçlerine kadar her aşamada yardımcı olur. Böylece verimlilik ve uyumluluk konusunda sorunsuz bir iş akışı sağlar. Bulut tabanlı yapısı ile de kullanıcılar projelerine her yerden erişebilir, ekip çalışmalarını kolaylaştırır ve veri güvenliğini artırır.

3DEXPERIENCE'ın Kullanım Alanları Nerelerdir?

Çok çeşitli sektörlerde ve iş kollarında 3DEXPERIENCE platformu, kullanılmaktadır. Özellikle mühendislik ve tasarım, proje yönetimi ve iş birliği, ürün yaşam döngüsü yönetimi gibi alanlarda büyük değer sunar. Platform, endüstriyel tasarım ve mühendislik çalışmalarını destekleyerek karmaşık 3D modelleme süreçlerini kolaylaştırır. Böylece bu modeller üzerinde eş zamanlı işbirliği fırsatları yaratır.
Activation Image - 504x280

Mühendislik ve Tasarım

Platform, mühendisler ve tasarımcılar için karmaşık 3D modellemeler yapma ve bu modeller üzerinde işbirliği içinde çalışma imkânı tanır. CATIA ile entegrasyon, tasarımların gerçek zamanlı olarak geliştirilmesini sağlar.
Team of Diverse Professional Heavy Industry Engineers Wearing Sa

Proje Yönetimi ve İş birliği

ENOVIA modülü, projelerin daha etkin yönetilmesine olanak tanır, ekip üyeleri arasındaki iletişimi ve koordinasyonu artırarak projelerin zamanında ve bütçe dahilinde tamamlanmasını kolaylaştırır.
Team of Computer Engineers Choose Printed Circuit Boards to Work

Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM)

CADEM DIGITAL’ın PLM Danışmanlığı hizmetleri ile bütünleşerek 3DEXPERIENCE, ürünlerin piyasaya sürülme sürelerini kısaltır ve maliyetleri azaltır. DELMIA ve SIMULIA ile üretim süreçleri ve ürün testleri daha verimli hale gelir.
ASSET #5 - Gated - Case study - Improving green chemistry with an ELN

3DEXPERIENCE Platformunun İşletmelere Katkıları

3DEXPERIENCE, işletmelere zaman ve maliyet tasarrufu, artan verimlilik, geliştirilmiş ekip işbirliği ve daha hızlı karar alma süreçleri sunar. Bulut tabanlı yapısı, işletmelerin IT altyapı maliyetlerini azaltırken, esneklik ve ölçeklenebilirlik sağlar. Sürekli güncellenen bu platform, işletmelerin her zaman en son teknolojiyi kullanmalarına imkân tanır.
Over the Shoulder Shot of Engineer Working with CAD Software on
Sustainable Industrial Design: Portrait of Modern Automotive Eng

3DEXPERIENCE Platformunun Geleceği ve Potansiyeli

3DEXPERIENCE, işletmelere zaman ve maliyet tasarrufu, artan verimlilik, geliştirilmiş ekip işbirliği ve daha hızlı karar alma süreçleri sunar. Bulut tabanlı yapısı, işletmelerin IT altyapı maliyetlerini azaltırken, esneklik ve ölçeklenebilirlik sağlar. Sürekli güncellenen bu platform, işletmelerin her zaman en son teknolojiyi kullanmalarına imkân tanır.

3DEXPERIENCE Platformu Hangi Sektörlerde Kullanılmaktadır?

Çok farklı sektörlerde işletmelere destek veren 3DEXPERIENCE platformu; taşımacılık ve ulaşım, havacılık ve savunma, denizcilik, endüstriyel ekipman, ileri teknoloji, ev ve yaşam tarzı, ambalajlı tüketici ürünleri, yaşam bilimleri, enerji ve materyaller, inşaat, şehirler ve bölgeler, işletme hizmetleri gibi geniş bir sektör yelpazesinde kullanılmaktadır.
Multiethnic Robotics Engineer Talking to Project Manager, Discussing Robot Dog Concept in High Tech Research and Development Facility. Professional Industrial Scientists Working in the Background.

3DEXPERIENCE Etkinlik ve Webinar Videoları

Cadem Digital’in distirübütörlüğünü yaptığı platform ile ilgili etkinlik ve webinarlara dair videoları izlemek için tıklayabilirsiniz.

3DEXPERIENCE Başarı Hikayeleri

YouTube linkleri üzerinden platformun başarı hikayelerine erişebilirsiniz. Bu hikayeler, platformun çeşitli endüstrilerde nasıl değer yarattığını göstermektedir.

3DEXPERIENCE Platformunun Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Kullanıcılarına entegre bir çalışma alanı sunarak 3DEXPERIENCE, projelerin verimli ve etkin bir şekilde yürütülmesine olanak tanır. Dijital ikiz teknolojisiyle, karmaşık sistemlerin sanal modellerini oluşturur ve bu sayede yenilik süreçleri hızlanır. Sürdürülebilir inovasyonu teşvik eden bu platform, bulut tabanlı çözümlerle iş süreçlerini pratik bir şekilde entegre eder. Marketplace üzerinden endüstriyel bağlantılar ve kaynaklara erişim sağlar. Gerçek zamanlı tasarım işbirliği ile farklı lokasyonlardaki ekipler arasında sürekli bir iletişim kurulmasını mümkün kılar.

Entegre Çalışma Alanı

Tüm organizasyonel kaynakları (insanlar, fikirler, veriler ve iş süreçleri) 3DEXPERIENCE, tek bir entegre ortamda birleştirir. Böylece kuruluşların ekosistemini etkin bir şekilde yönetmelerini kolaylaştırır. Bu birleşik yapı, bilgi ve uzmanlığı merkezi bir veri modeli üzerinden entegre eder, çeşitli disiplinleri destekleyerek bir gerçeklik kaynağı olarak işlev görür. Platform, kullanıcıların herhangi bir cihaz üzerinden güvenli ve gerçek zamanlı olarak iş birliği yapmalarına olanak tanırken, basit ve hızlı bir web tarzı kullanıcı deneyimi sunar. Bu sayede, coğrafi olarak dağılmış bireyler, ekipler ve departmanlar arasında sorunsuz bir iletişim ve iş birliği kurulur.

Dijital İkiz Teknolojisi ile İnovasyonu Hızlandırma

Şirketlerin dijital ikizler yaratmasına olanak tanıyan platform, ürünlerden süreçlere, operasyonlardan karmaşık sistemlere kadar geniş bir yelpazede uygulanabilir. Arabalardan şehirlere, hatta insan organlarına kadar her şeyin bilimsel modellemesini ve simülasyonunu mümkün kılar. Bu teknoloji, sanal ve gerçek dünyalar arasında sürekli bir etkileşim sağlar. Böylece işletmeler, ürün ve süreçlerini gerçek üretime geçmeden önce kapsamlı bir şekilde tasarlayabilir ve test edebilir. Böylece pazardan teslime kadar olan süreçleri optimize edererek yenilikçi çözümlere erişimi kolaylaştırır.

Sürdürülebilir İnovasyonu Teşvik Eden Bir Platform

Yaratıcı zihinlerin yarının daha sürdürülebilir ekonomisi için 3DEXPERIENCE, gerekli olan yenilikçi ürünler, malzemeler ve süreçler üzerinde çalışmalarını kolaylaştırır. Platform, şirketlerin sürdürülebilir yenilikler yaparak değer yaratma süreçlerini yeniden şekillendirmelerine ve emisyonları azaltmalarına olanak tanır. Bu süreçte, tedarikçiler, alıcılar ve müşteriler arasındaki iş birliğini ve ilişkileri dönüştürerek sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmaları için gerekli ortamı sağlar.

Bulut Tabanlı Çözümlerle İş Süreçlerini Entegre Edin

Şirketlerin BT kısıtlamalarını aşarak 3DEXPERIENCE bulut platformu, iş süreçlerini tek bir bulut tabanlı platform üzerinde merkezileştirmelerini sağlar. Bu platform, ekiplerin ve dış ortakların müşterilerle etkileşimde bulunmaları için gerekli olan güncel uygulama kataloğuna ve çevrimiçi hizmetlere anında erişmek mümkündür. Her ölçekteki işletmeye, yenilikleri ve deneyimleri daha hızlı bir şekilde pazara sunmaları için gelişmiş, sonuç odaklı süreçler sunar.

Marketplace: Endüstriyel Bağlantılar ve Kaynaklar

3DEXPERIENCE platformu, işletmeleri kapsamlı bir endüstriyel hizmet sağlayıcıları ekosistemine bağlar. Marketplace aracılığıyla tasarımcılar ve mühendisler, nitelikli tedarikçilerin sunduğu milyonlarca parçayı içeren geniş bir katalogdan gerekli 3B bileşenlerini kolayca bulabilirler. Bu platform, üretim projeleri için tasarımların yüklenmesini, fiyat tekliflerinin alınmasını kolaylaştırır. Ayrıca dijitalleştirme, tasarım ve sertifikasyon konularında uzmanlaşmış mühendislik uzmanlarıyla iş birliği yapmayı mümkün hale getirir..

Gerçek Zamanlı Tasarım İş Birliği ile İnovasyonu Hızlandırın

Modern endüstride 3DEXPERIENCE, ürün geliştirme süreçlerinin olmazsa olmazı olan bir PLM platformudur. Tasarım, üretim, pazarlama ve servis gereksinimlerini bir arada sunarak işletmelere entegre ve verimli bir çözüm sağlar. Platform, şirket içi ekiplerin yanı sıra müşteriler, iş ortakları, tedarikçiler ve üreticilerle sürekli iletişim ve iş birliği imkânı tanır. Ayrıca farklı disiplinleri destekleyen ve tüm ekosistemi birleştiren bir işbirliği ortamı yaratarak şirketlere yenilik yapma, üretim sağlama ve etkili ticaret yapma olanağı verir.

3DEXPERIENCE ile Dijital İkiz Deneyimini Keşfedin

Platform, sanal ürünler, süreçler ve operasyonlar yaratma imkânı sağlar. Bilimsel modelleme ve simülasyon aracılığıyla karmaşık sistemlerin analizini ve senaryo testlerini mümkün kılar. Bu süreçler, işletmelerin ürün geliştirme ve piyasaya sunma faaliyetlerinde bilinçli kararlar almasına yardımcı olur. Ayrıca sürdürülebilir inovasyonu destekler. Bu sayede, işletmelerin çevresel etkilerini azaltabilir ve sürdürülebilir hedeflere ulaşabilirler. Platformun bulut tabanlı yapısı ise esneklik ve verimlilik imkânı tanıyarak iş süreçlerini kolaylaştırır ve güvenliği artırır.

3DEXPERIENCE Platformunun Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Şirketlerin verimliliğini artırarak 3DEXPERIENCE platformu çeşitli avantajlar sunar. Bu avantajlar, şirketlerin iş süreçlerini daha etkin bir şekilde yönetmelerine ve maliyetleri düşürmelerine olanak tanır:
  • Ürün Geliştirme Süresinin Kısalması: Süreçlerin hızlanmasıyla pazarlama süresi azalır.
  • Piyasaya Sunma Maliyetinin Azalması: Daha etkin kaynak kullanımı maliyetleri düşürür.
  • Uzaktan Çalışma İmkânı: Ekipler dünyanın herhangi bir yerinden birlikte çalışabilir.
  • Cihaz Bağımsız Çalışma: Farklı cihazlarda çalışabilme ile donanım maliyetleri azalır.
  • Esnek Çalışma Saatleri: Mesai saatlerine bağlı kalmadan işlemler yürütülebilir.
  • Güvenli ve Sürekli Erişim: Bulut teknolojisi sayesinde veriler her zaman güvendedir.
  • Veri Kaybının Önlenmesi: Donanım kaynaklı veri kaybı riski ortadan kalkar.
  • Yerleşik Sürüm Kontrolü: Tasarımın son haline herkes kolayca erişebilir.
  • Genel Maliyetlerin Azalması: İşletme maliyetleri düşer, verimlilik artar.

WEBİNARLAR

Dijital dönüşüm sürecinde öne çıkmak için teknolojileri yakından takip etmeli ve bu teknolojileri işiniz için etkili bir şekilde kullanabilmelisiniz.
Cadem Digital, teknolojileri etkili bir şekilde kullanabilmeniz için CAD verilerinin yönetiminden hassas ölçüm süreçlerine kadar birçok konuda dijital dönüşümünüze yardımcı olacak eğitimler sunar. İşinize değer katacak yeteneklerinizi, Cadem Digital eğitimleriyle arttırın.

BİZE ULAŞIN