Blog

CATIA COMPOSER ürün dökümantasyonu için komple bir sistemdir. Bu program size bir ürün tasarımı oluşturulurken aynı zamanda zengin ürün dökümantasyonu yapabilmenizi sağlar.

CATIA Composer programı aracılığıyla çeşitli animasyonlar ve yüksek çözünürlüklü resimler oluşturabilirsiniz ve bu sayede karmaşık üretim hattı prosedürlerini en az miktarda metin kullanarak kolaylaştırabilirsiniz.

CATIA Composer Programını Kimler Kullanabilir?

CATIA Composer programını kullanabilmek için herhangi bir 3B program bilginizin veya eğitiminizin olmasına gerek yoktur. CATIA Composer XML tabanlı mimarisiyle teknik tasarım bilgisi olmayan kullanıcıların bile 2B ve 3B teknik illüstrasyon, ürün dökümantasyonu ve interaktif ürün deneyimleri vb. dataları rahatlıkla oluşturabilmelerini sağlar. Bu oluşturulan datalar imalat, montaj, servis, satış, destek, pazarlama ve eğitim gibi bölümlerde kullanılabilir.

CATIA Composer Programını Kimler Kullanabilir?

CATIA Composer’da İçerik Yayınlama

CATIA Composer programında açtığınız CAD veya montaj datalarını 3DPDF şeklinde kaydedebilirsiniz. Böylece gönderdiğiniz PDF’i karşı taraf kolaylıkla açabilir ve ürün üzerinde detaylı inceleme yapabilir.

Montaj datasında yaptığınız animasyonu yüksek çözünürlüklü resim ve video şeklinde kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz resim ve videoyu ilgili departman ile paylaşarak geleneksel 2D montaj teknik resim karmaşıklığından kurtulmuş olursunuz.

HTML ile kaydettiğiniz çalışmalarınızı, bilgisayarında CATIA Composer programı olmayan bir arkadaşınıza gönderdiğinizde internet aracılığı ile çalışmanızın detaylarını eksiksiz bir şekilde görmesini sağlayabilirsiniz.

CATIA Composer programında ayrıca;

• 2B yüksek çözünürlüklü tarama görüntüleri: TIFF, JPG, PNG ve BMP
• 2B vektör grafikleri: SVG ve CGM
• 3B içerik: PDF, HTML ve AVI
• Diğer çıktılar: e-posta,

CATIA Composer Diğer Ürünleri

CATIA Composer Diğer Ürünleri

1. CATIA Composer Player : CATIA Composer Player, ücretsiz bir yardımcı programdır. CATIA Composer kullanıcısı olmayan yada lisansına sahip olmayan kullanıcılar için Composer ile oluşturulan içeriklerin görüntülenmesine ve bir çok özelliği kullanabilmesine olanak sağlar.

2. CATIA Composer Sync: CATIA Composer Sync. programı sayesinde ürün tasarımında yapılan değişiklikler, BOM tablolarındaki güncellemeler, üretim bilgileri vb. birçok güncellemeler CATIA Composer programında denetlenebilir.

Gökhan KAYA

CATIA Composer
CATIA Composer