Malzeme Değerlendirme ve Maliyet Tahmini Yazılımı

COSTOPTIMIZER

COSTOPTIMIZER® maliyet mühendislerinin kusursuz açınım geliştirmeleri yaparak ürün fiyat tekliflerini iyileştirmeleri, herbir parçaya ait fiyat tahmini, ilk şekillendirilebilirlik risk değerlendirmesi ve sac metal ürünleri için hedef maliyeti saptamaya yarayan bir yazılım çözümüdür. Ürün tasarımındaki küçük değişiklikler için kritik bölgelerin tanımlanması ve dizinimlerin optimizasyonu sayesinde önemli malzeme maliyetleri elde edilir ve ağırlık düşümleri sağlanır. COSTOPTIMIZER® ağırlık ve maliyetten kazanmak adına ideal malzeme kullanımı için çoklu imalat senaryoları değerlendirmesi yapar ve bunun için gerekli bilgileri size sunar.

COSTOPTIMIZER® malzeme kullanımını belirler, maliyet ve ağırlık optimizasyonu sağlar

COSTOPTIMIZER®

Maliyet Mühendisliği, maliyet tahmini, maliyet kontrolü, maliyet öngörüsü, yatırım değerlemesi ve risk analizini de içeren proje maliyetlerinin yönetimine yönelik kritik bir faaliyettir. Parçanın maliyeti geometrik yapısına, malzeme türüne, üretim prosesine (prograsif,transfer,tandem) ve yatırımın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Teklif içeriğinin oluşturulması, takip edilmesi, analiz edilebilmesi ve haberleşebilmesi adına standart bir metodolojiye sahip olmak, teklif prosesine standardize edilmiş, disiplinli bir yaklaşım getirir. Maliyet mühendisliğinin temel amacı doğru maliyet tahminleri ve planlama yapabilmek olduğu gibi maliyet aşımlarının ve planlamada meydana gelen kaymaların önüne geçmektir.

COSTOPTIMIZER® şekillendirilebilirliği, gerilmeleri, malzeme özelliklerini ve ürün geometrisindeki deformasyonları baz alan doğru açınım hesaplayıcısını (CHI Solver)’ı geliştirmek için bilimsel fizik temelli bir yaklaşımı kullanır. Maliyet mühendisleri; hızlı ve doğru malzeme çıktılarından, tekliflendirme süreçlerinin iyileştirilmesinden, malzeme kullanımına etki eden ürün değişim önerilerinden, parça imalat kaygılarının değerlendirilmesinden, kurumsal özgüvenin geliştirilmesinden (iç know-how), müşterilerinizle aranızdaki güven bağından ve bu güvenin artırılmasından fayda sağlarlar.

Malzemeden faydalanma oranını mümkün olan en yüksek seviyeye çekmek için hatveler ve rulo sac genişliği baz alınarak birkaç dizinim opsiyonu değerlendirilebilir ve geliştirilebilir. Dizinimler tandem ve progresif sac kalıplarında yüksek hacimli üretimler veya kesik saçlardan düşük hacimli üretim için tek sıralı, iki sıralı 2 farklı açınım ve ruloya göre aynalama düzenlemeleri yapılarak oluşturulur.

Raporlar otomatik olarak oluşturulur, hedeflenen maliyeti tespit eder ve satıcı görüşmeleri için sağlam bir temel sağlar. COSTOPTIMIZER® tüm teklifler için zamandan büyük kazanç sağlar ve maliyet mühendislerinin kalıp tekliflerine aynı gün içerisinde güvenle dönüş yapmalarına olarak verir.

Özellikleri