Etkinlik

Demiryolu Endüstrisi 3. Kez Buluştu - 2016

3. Uluslararası Demiryolu Endüstrisi ve Teknolojileri Konferansı

Cadem Digital’in AR-GE sponsoru olduğu 3. Uluslararası Demiryolu Endüstrisi ve Teknolojileri Konferansı 07 Eylül 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Cadem Digital Genel Müdür Yardımcısı Nedret Kademli’nin  ‘‘Tren endüstrisinde gelecek 15 yıl üzerindeki trendler’’ konusundaki sunumu ile partneri olduğumuz Dassault Systemes’ in çözümleri katılımcılar ile paylaşıldı.

Gerçekleşen konferansta Demiryolu Endüstrisine yönelik devlet politikaları, demiryolu endüstrisi altyapı hizmet projeleri ile birlikte, demiryolu endüstrisinde güncel gelişmeler, mevzuatlar, projeler, yerlileştirme konusu detaylı bir şekilde işlendi. Bu içeriklerin ardından Disel raylı sistem teknolojilerindeki güncel durum ile demiryolu endüstrisi işbirliği yatırımları başlıkları konusunda uzmanlar tarafından masaya yatırıldı.

Konferansta ayrıca sanayi de millileşme konusunda gurur kaynağı olan Milli Yük Vagonu hakkında da detaylı bir sunum gerçekleştirildi. Son yıllarda yürütülen TSI ve ECM sertifikasyon çalışmaları ve yürütülen Ar-Ge faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verildi. Ayrıca Milli Tren Projesi kapsamında şirketin yürütücülüğünü yaptığı “Yeni Nesil Milli Yük Vagonu” projesinde gelinen son nokta değerlendirildi.

Toplu taşıma iletişim teknolojilerin kullanımında Türkiye’de nasıl konumlandığı ile birlikte teknolojik gelişmelerin yer aldığı son oturumda hata tespit sistemlerinden,  dünya trendlerine ve taşımacılık çözümleri konusunda uzman firmaların sunumlarında işlenmesi ile birlikte katılımcıların aktif katılımı ile akıldaki sorular cevaplandı.