FORMINGSUITE® PROFESSIONAL

Saç Metal Bileşenleri İçin Gerçekçi Kalıp Simülasyonu
FORMINGSUITE® PROFESSIONAL

FORMINGSUITE® PROFESSIONAL; Tüm departmanlardaki kullanıcıların, kalıp ürünleri için parça ve süreç fizibilitesini hızlı ve kolay yapabilmesinin yanısına geri salınım değerlendirmesi yapabilmesine imkan sağlar. Şekillendirmeye ait problemleri ürün yaşam döngüsü içerisinde tanımlar ve tasarım değişikliklerini daha erken yapmayı, böylece zamandan ve paradan tasarruf etmeyi sağlar. FORMINGSUITE® PROFESSIONAL; Bugün kalıp tasarımında en hassas presleme analiz çözümlerini sunuyor. Ürünü fiziksel hiçbir işleme tabi tutmadan, mühendisleriniz Forming Suite Professional’ın basit arayüze sahip şekillendirme simülasyonu ile çatlama, burulma, incelme ve yaylanma gibi olası şekillendirme problemlerini yüksek hassasiyetlerle öngörüp sanal doğrulama verilerine sahip oluyorlar. FORMINGSUITE® PROFESSIONAL; Kompleks şekillendirme problemlerini ürün geliştirmenin erken aşamasında tespit ediyor. Böylece preste yaptığınız denemeleri ve optimizasyon döngülerinizin adetlerini ciddi oranda düşürüyor. Dolayısıyla hazırlık sürecinde geçirdiğiniz zamana ait ciddi bir miktarı size kazanım olarak geri sunuyor.

FORMINGSUITE® PROFESSIONAL
Forming Suite Pro , sac parça imalatı yapan bir firmanın tüm sürecini dijital olarak ele alır. Tekliflendirme sürecinden başlayıp , kalıp doğrulama sürecine kadar olan süreçlerde kullanılacak bir yazılımdır.

FORMINGSUITE® PROFESSIONAL

FORMINGSUITE® PROFESSIONAL, doğru ve kapsamlı bir kalıp simülasyon ortamıdır. Maliyet mühendisleri, ürün tasarımcıları ve kalıp mühendisleri tarafından kalıplama sürecinin simüle etmek için tasarımları ve işlemleri optimize etmek, tasarımları üretilebilirlik için test etmek ve en nihayetinde maliyetleri düşürmek için kullanılır. Son derece hızlı ve kolay fizibilite modülü ile kullanıcılar ürün geliştirme döngüsünün başında parçalarının şekillendirilebilirliğine dair öngörü yapabilmeleri adına bu analizi saniyeler içerisinde yapabilirler. Prosesinizin analizi Worldclass LS-DYNA Artımsal Çözümleyici ile gerçekleştirilir. Multi-stage formların simule edilmesi, trimlenmesi, yaylanması ve yenilenmesi adına kullanıcısına yardımcı olur. Böylece karmaşıklığı azaltır, daha kaliteli ve daha efektif maliyetler ile üretim yapmanıza yardımcı olur.

Metalde yaşanan gerilmeleri, deformasyonları ve bozulmaları mühendislerinizin doğru birşekilde tahmin etmesini sağlar. Uyarlanabilir yüzeyi destekler ve gerekliyse doğruluk oranını arttırmak ve zamandan tasarruf etmek için analiz sırasında yüzeyi iyileştirir.

Bu sorunsuz ve entegre araçlar fiyatlandırmadan kalıp tasarımı ve sanal doğrulamaya kadar, basit, sezgisel kullanıcı arayüzüyle birlikte hızlı ve etkili simülasyon ve doğrulama sağlar. Bilimsel fizik tabanlı bu yaklaşım, ürünün ve kalıbın şekillendirilmesine yönelik tahmin yürütme aşamalarının önüne geçer ve kalıp üzerindeki denemelerinizde ciddi azalma meydana getirir.

Özellikleri

BİZE ULAŞIN

CADEM DIGITAL İletişim ekibi her zaman sizi dinlemeye hazır! İletişim formunu doldurarak bize ulaşın,
aklınızdaki tüm sorular için irtibatta kalalım.