Derin Çekmeli Panel Parçalarda, Hızlı Yüzey Geliştirme ve Kalıp Hamillerinin Tasarımı

csculptured die face

FormingSuite® SCULPTURED DIE FACE, gerçek metal şekillendirme işlemini doğru bir şekilde yakalayabilmek için maliyet mühendislerinin kalıp geliştirme yüzeyi tasarımlarını hızlı bir şekilde oluşturmalarını ve şekillendirmelerini sağlar. Derin çekmeli ürünler gerekli metal akışının sağlanması için ektsra malzemelere (kalıp yüzeyi) ihtiyaç duyar. SCULPTURED DIE FACE ilk form çekmesini göstermek için kolay ve hızlı birşekilde sadece birkaç dakika içerisinde yüzlerce yüzey oluşturur ve böylece çekme panellerinde daha doğru açınımlar alınmasını sağlar. Bilimsel açıdan kalıplama maliyetinin tahmini ve malzeme maliyetinin doğru bir şekilde belirlenmesi hususunda bu çok önemlidir.

csculptured
Tüm kalıp yüzünü yada çekme kalıbı geliştirme modelinizi dakikalar içerisinde geliştirin.

COSTOPTIMIZER® PROFESSIONAL – PROGRASİF SAC METAL KALIPLARI

Maliyet mühendislerinin tam kalıp yüzeyi veya çekme kalıbı modeli geliştirmesi için metal akışını kontrol etmek adına çekme panellerinin kalıp yüzeylerini göz önüne almaları gerekir. SCULPTURED DIE FACE ilk form geometrisinin hızlı bir şekilde oluşturulmasını sağlayan aerodinamik çekme kalıbı geliştirme yazılımıdır. Kalıp erkeğinin ilk temasını, en sığ çekme yüksekliği hesabını dikkate alır, CAM operasyonları için kesme açılarını dengeler, geliştirilebilir pot yüzeyleri meydana getirir, pot hattı oluşturur ve ürünün kesme hattının ötesinde de yüzey geliştirmelerini sürdürür. SCULTPURED DIE FACE geçmişte yapılan tüm işlemlerdeki verileri sorunsuz bir şekilde uygun bir ilk form geometrisine bağlar.

Genellikle, orjinal ürün şekline(zımba uzatma eğrisine) parçanın şeklinden bağlayıcıya metal akışı sağlamak için şekillendirme şiddetini azaltmaya yarayan ekstra malzeme eklenir. Flanşlar, zımbalama yüzeyi, kalıp yüzeyi veya bağlayıcı üzerine yerleştirilebilir. Oldukça etkileşimli şekillendirme aracı, kullanıcılara karmaşık geçiş bölgelerinde metal akışını sağlamak için fazladan malzemeyi şekillendirme imkanı sunar.

Tam tanımlı kalıp yüzeyi fizibilite sonucu, çekme panellerinin açınımlarını minimize etmek için maliyet mühendisliği tarafından kullanılır. Kalıp mühendisleri, çeşitli kalıp konseptlerini dakikalar içerisinde değerlendirip hayata geçirebilirler. Bu veriler hızlı ve doğru bir şekilde maliyetlendirme ve tahmin için COSTOPTIMIZER® ‘a sorunsuz bir şekilde aktarılır.

Sculptured Die Face Özellikleri