ad agility of rate manufacturing
Çözümlere Bakın

İmalatta çevikliğin gücünden yararlanın

En çılgın imalat düşlerinizin de ötesinde

YENİ ZORLUKLARLA YÜZLEŞİN

Havacılık sektöründe üretilmeyi bekleyen işler

Önümüzdeki birkaç on yıl içinde, uçak filosu modernizasyonları ve emekli edilen uçaklar, havacılık sektöründe beklemekte olan siparişler listesine eklenecekler. Geçmişte, şirketler işgücü ekleyerek ya da çıkararak üretim hızlarını ayarlardı ve bu da maliyet ve kalite sorunları doğururdu. Otomasyon bir ölçüde işe yarayabilir ama şirketlerin doğru hızı elde etmek için esnekliğe ihtiyaçları vardır.

Şirketlerin bir yandan üretim ile talebi dinamik şekilde dengede tutarken, diğer yandan da kaliteyi artırmaları, maliyetleri düşürmeleri, çalışan güvenliğini sağlamaları ve teslimatı zamanında yapmaları gerekir. Tasarım, planlama, doğrulama ve yürütme süreçlerini bağımsız süreçler olarak düşünmek yerine, şirketlerin günümüz pazarında rekabet edebilmek için hem dikey, hem de yatay olarak entegre olmaları gerekir.

İmalat çevikliğini artırmak için:

icon

Bütçe ve zaman kısıtlamalarına uymak için 360 derece planlama, simülasyon ve gerçek zamanlı öngörüler aracılığıyla karar verme sürecini iyileştirin.

icon

Birleşik değişiklik yönetimi, tam tedarikçi izlenebilirliği ve kalite sorunlarının gerçek zamanlı takibi yoluyla üretim kalitesini artırın.

icon

Performansı değerlendirmek ve düzeltici faaliyetleri hemen hayata geçirmek için tedarik zinciri genelinde gerçek zamanlı görülebilirlik yoluyla optimize edilmiş planlama ve yürütme.

icon

Sanal montaj ve imalat planlaması aracılığıyla ilk seferinde doğrusunu teslim edin.

STRATEJİYİ BENİMSEYİN

Üretim boyunca dijital süreklilik

Çevik şirketler neredeyse üretim başlamadan ek maliyetleri, kalite sorunlarını ve atıkları ortadan kaldırabilirler. Olası sonuçları ortaya çıkmadan önce öngörebilir, en iyi hareket tarzını belirlemek için hızla birden fazla senaryoyu canlandırabilir ve üretim sistemleri ve yöntemlerinde, pazardaki yeni mevcut talebi karşılayacak esnekliğe sahip olabilirler.

3DEXPERIENCE platformu üretim hızı ve kalite hedeflerini karşılamak için gerekli dijital sürekliliği sağlar. Sorunları öngörmek ve üretim hızlarını artıracak proaktif önlemler almak için bir “dijital ikiz” aracılığıyla, planlama süreci ile imalat bölümünü birbirlerine bağlar.

ÇÖZÜMLER

Endüstriyel Çözüm Deneyimlerimizi Keşfedin

Endüstriyel çözümlerimizin profesyonel amaçlarınıza ve iş hedeflerinize ulaşmanıza nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin

Akıllı Bağlantılı Sistemler

Sınıflandırma İçin Hazır

Üretim artışını hızlandırmak ve üretim çevikliğini en uygun duruma getirmek için imalat planlamasını optimize edin.

Akıllı Bağlantılı Sistemler

İşleme Süreci

En uygun üretim hızlarına ulaşmak için imalat yürütme verimliliğine yön verin.

Akıllı Bağlantılı Sistemler

Havacılık ve Savunma

Çözümleri için tıklayınız

BAŞARI ÖYKÜSÜ

İmalat süreçlerini uyumlu hale getirme

Airbus Helicopter tedarik zinciri karmaşıklığını yönetmek, gerçek zamanlı bilgi sağlamak ve imalat süreçlerini uyumlu hale getirmek için Dassault Systèmes’i seçmiştir.