MÜHENDİSLİK

CATIA ENGINEERING EXCELLENCE
Ürün ve deneyimlerin karmaşıklığı giderek artarken, performans ve kalite hedefleri de daha zorlu bir hal almaktadır. CATIA, yüksek kaliteli mekanik ürünlerin hızlı bir şekilde geliştirilmesini sağlayarak bu zorluğun üstesinden gelir.CATIA 3B Modelleme araçlarını kullanan makine mühendisleri, ürün tasarım aşamasının başında anahtar…

Catia Disiplin

Ürün ve deneyimlerin karmaşıklığı giderek artarken, performans ve kalite hedefleri de daha zorlu bir hal almaktadır. CATIA, yüksek kaliteli mekanik ürünlerin hızlı bir şekilde geliştirilmesini sağlayarak bu zorluğun üstesinden gelir.

CATIA 3B Modelleme araçlarını kullanan makine mühendisleri, ürün tasarım aşamasının başında anahtar kalite ve performans faktörleri ile ilgili bilgi edinebilir. Dijital analiz ve simülasyonla birleştirilen dijital prototip oluşturma, ürün geliştirme ekiplerinin mekanik bir ürünü sanal olarak çalışma ortamında oluşturmasını ve analiz etmesini sağlar.

CATIA Mühendislik, mühendislerin farklı mühendislik süreçleri için herhangi bir 3B düzeneği oluşturmalarını sağlayan bir platform sunar.

Önemli Faydaları

  • Kaba 3B çizimlerden detaylı endüstriyel montajlara varana dek her tür 3D parçayı oluşturun.
  • Kırılmaz ilişkisel tasarım – yapılandırılmış montajlarda nesneler ve ilgili davranışlar arasındaki bağlantıları yönetmenin yeni bir yolu.
  • 2B tabanlı tasarım yöntemlerinden 3B tabanlı yöntemlere sorunsuz geçiş sağlar.
  • Üretken ve tutarlı çizim güncellemesi, ek kullanıcı işlemleri ihtiyacını ortadan kaldırır.
  • Süreç odaklı araçlar, üretim sürecinin amacını tasarımın erken aşamalarında yakalar.
  • Kalıp ve prese ek olarak işleme tasarımı ve genel işleme için geniş uygulama yelpazesi.
  • Güçlü özellik güdümlü modelleme yaklaşımına dayalı, gelişmiş mekanik yüzey hazırlama teknolojileri.